Završena edukacija pomoćnika u nastavi u sklopu europskog projekta "Pomozimo jedni drugima"

Povodom završene edukacije pomoćnika, 30.9.2015. g., u sklopu projekta "Pomozimo jedni drugima", koji je financiran iz Europskog socijalnog fonda, a temeljem prijave na Otvoreni poziv na dostavu projektnih prijedloga "Osiguravanje pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika učenicima s teškoćama u razvoju, u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno-obrazovnim ustanovama", u Maloj vijećnici Grada Križevaca održan je prijem svih izabranih kandidata. Oni su se prijavili na javni natječaj za rad na poslovima pomoćnika u nastavi u osnovnim školama-partnerima u Projektu, odnosno u: Osnovnoj školi "Ljudevita Modeca", Osnovnoj školi "Vladimira Nazora" i Centru za odgoj, obrazovanje i rahabilitaciju. Edukaciju izabranih kandidata za pomoćnike u nastavi su provodili stručni suradnici-koordinatori, svaki za svoju školu i to: u Osnovnoj školi "Ljudevita Modeca", Ankica Ivančan, za 10 pomoćnika u nastavi, za 12 učenika, u Osnovnoj školi "Vladimir Nazor", Martina Matejaš, za 6 pomoćnika u nastavi, za 6 učenika i u Centru za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju, Marija Prodan za 3 pomoćnika u nastavi, za 3 učenika.

Pročelnik upravnog odjela za društvene djelatnosti Grada Križevaca, Mladen Tenodi, čestitao je svim kandidatima na uspješno završenoj edukaciji, pohvalio njihovu spremnost za pružanje pomoći onima, kojima je to najpotrebnije, zahvalio koordinatorima i ravnateljima na dosadašnjem uloženom trudu, ali istovremeno ukazao na potrebu stalnog praćenja i unapređenja rada, kako zbog ispunjenja uvjeta za realizaciju Projekta, koji je financiran iz sredstava Europske unije, tako i izvan okvira Projekta. Na kraju su svim budućim pomoćnicima, koji radni odnos zasnivaju s 1. listopadom 2015. godine, čestitali i ravnatelji škola, te im uručili Potvrde o uspješno završenoj edukaciji.