Učenici Centra, Barbara Oreški i Petar Sever u pratnji učitelja Daria Sokača tijekom dvodnevnog boravka posjetili su, u sklopu terenske nastave, grad Vukovar. Tema nastave bila je domovinski rat i žrtva koju je grad Vukovar, grad heroj, dao za Hrvatsku. Prvog dana posjetili su povijesni muzej, dvorac Eltz, u kojem su u pratnji vodiča vidjeli brojne povijesne i kulturne umjetnine. Nakon toga posjetili su muzej Vučedolske kulture gdje su učenici mogli vidjeti kako su živjeli ljudi prije nekoliko tisuća godina i čime su se bavili. Poslije razgledavanja vratili su se u prostor bivše vojarne gdje su boravili u novo izgrađenom hostelu, a gdje se nalaze i brojna vojna vozila koja su sudjelovala u domovinskom ratu pa su učenici mogli vidjeti kako to sve izgleda izbliza. Drugog dana boravka u Vukovaru posjetili su bolnicu u kojoj gdje su čuli kako je bolnica funkcionirala u vrijeme agresije. Nakon toga posjetili su spomen dom na Trpinjskoj cesti koju nazivaju još i groblje tenkova. Poslije podne posjetili su Ovčaru na kojoj se nalazi hangar i grobnica. Kući su se vratili puni dojmova...