18.11.2016. zapalili smo svijeće ispred naše škole i sjetili se Vukovara te svih branitelja i civila koji su dali svoje živote da bismo danas živjeli slobodno u našoj lijepoj domovini Republici Hrvatskoj. Učenici Barbara i Petar posjetili su Vukovar pa su nam slikom, pričom i literalnim sastavom opisali svoj boravak u Vukovaru kao i dojmove koje su donijeli sa sobom.

Nakon toga časnici Hrvatske vojske Đuro Škvorc i Stjepan Belušić održali su predavanje na temu domovinskog rata te ulozi branitelja naše županije i naših Križevčana od 1991. do 1995. godine u obrani naše domovine.

Obilježavanje Dana sjećanja na Vukovar organizirali su učiteljice Dunja Radaković, Kristina Kostibol te učitelj Darko Radaković.