U utorak, 21.10.2014., povodom Međunarodnog mjeseca svjesnosti o alternativnoj i augmentativnoj komunikaciji (AAC ) u Centru za odgoj i obrazovanje Dubrava održana je prezentacija i izlaganje o pomoći svima kojima je zbog osnovne dijagnoze otežan ili onemogućen govor. Predstavljen je i Servus sustav namijenjen osobama s tjelesnim invaliditetom koji omogućuje da korisnik doslovno razgovara sa svojim domom i na taj način upravlja rasvjetom, televizorom, klima uređajem, otključavanjem vrata i sustavom video nadzora. Roditelji učenika OOS 11-14 godina Štefica Hlebić, Marija Katalenić, Anita Surkuš i Branimir Radanac s učiteljicom Helenom Strsoglavec prisustvovali su navedenom događaju i vratili se puni novih saznanja.