Kako se bliži blagdan sv. Valentina, stručne suradnice Miranda Pijuk, Tihana Doskočil i medicinska sestra Martina Ječmenjak odlučile su za učenike 7. i 8. razreda te radnog osposobljavanja pripremiti interaktivnu radionicu povodom Valentinova.

U ugodnom ambijentu školske knjižnice ukrašene srcima voditeljice su s učenicima razgovarale o srcu kao organu (izgled, funkcija...), o zaljubljenosti, ljubavi, vrstama ljubavi, načinu iskazivanja istog te o tome kada se obilježava Dan zaljubljenih.

Uslijedila je Power Point prezentacija o legendi blagdana sv. Valentina te o običaju pisanja ljubavnih čestitki.

Kao završnu aktivnost, učenici su samostalno pisali ljubavne čestitke koje su voditeljice, kao članovi žiria, čitale i ocjenjivale te učeniku i učenici koji su napisali najljepše ljubavne čestitke, udjelile diplome za najljepše napisane ljubavne čestitke. S obzirom da su i ostale čestitke bile vrlo lijepo napisane, njihovi autori dobili su diplomu za sudjelovanje na radionici pisanja ljubavnih čestitki.

Kako nam je bilo, pogledajte u Foto-galeriji.