Kako bi obilježili Mjesec hrvatske knjige, knjižničarka naše škole organizirala je niz aktivnosti za učenike. Već tradicionalno posjetili smo Dječji odjel  Gradske knjižnice „Franjo Marković“ Križevci gdje smo prelistali mnoge zanimljive knjige i slikovnice te pogledali crtić Muha Zumza. Imali smo i kreativnu radionicu izrade šarenih straničnika kako bi svatko mogao označiti stranicu knjige kod završetka čitanja. I na kraju, u suradnji sa stručnim suradnicama edukacijsko-rehabilitacijskog profila i logopedinje, održan je igrokaz „Crvena koka i prijatelji“ u sklopu projekta škole „Moja slikovnica“ za učenike nižih razreda i posebnih odgojno-obrazovnih skupina. Glumile su učiteljice, ali i učenici.