Centar za odgoj,obrazovanje i rehabilitaciju Križevci

Pravilna prehrana jedan je od najvažnijih čimbenika za osiguravanje zdravlja djeteta. Stoga, spoznaja o pravilnoj i kvalitetnoj prehrani utječe na sveukupan djetetov psihofizički rast i razvoj i treba biti integrirana u sve segmente  odgojno-obrazovnog procesa.

Cilj je da se raznolika prehrana usvoji, prakticira i primjenjuje na zadovoljstvo i korist djece i njihovih roditelja s kojima surađujemo od upisa djeteta u vrtić do polaska u školu i kroz školovanje. Svi zaposleni su odgovorni, svatko za svoj dio rada i djelovanja u odnosu na dijete.

U našem Centru timski brinemo o pravilnoj prehrani djece i učenika sukladno propisanim normama. Naši jelovnici sadrže zdrave namirnice, biramo ih u skladu s godišnjim dobima, potrebama djece sukladno njihovom dobnom razvoju. Vodimo brigu o racionalizaciji potrošnje namirnica i hranu u pravilu ne bacamo. U sastavljanju jelovnika i brizi oko prehrane učenika sudjeluju: ravnateljica, dvije kuharice te viša medicinska sestra i njegovateljica.

Prihvaćaju se i sugestije učitelja, odgajatelja, učenika i roditelja.

Jelovnik se ponedjeljkom objavljuje na oglasnoj ploči u holu Centra tako da se s istim mogu upoznati roditelji, učenici i učitelji.

Školsko voće

U projektu MZOŠ – školsko voće 1x tjedno voće dobivaju svi učenici. Za školsku godinu 2015./2016. dobavljač voća je „JARA“ obrt za proizvodnju, trgovinu i preradu voća, Novigrad Podravski.

OBROCI U ŠKOLSKOJ KUHINJI

Predškolski odgoj

Za djecu predškolske dobi hrana se daje u obrocima prema dogovorenom rasporedu sukladno dolasku djece u vrtić. Brinemo o količini i kvaliteti svakog obroka te raznovrsnosti namirnica.

Obroci su:

8 sati – doručak

10 sati – međuobrok (voće, sok)

12 sati – ručak

15 sati – užina

9:35 – 9:45 – niži uzrast

9:45 – 10:00 – individualno hranjenje uz medicinsku sestru, njegovateljicu i učitelja

10:30 – 10:45 – viši uzrast

13:30 – 13:45 – ručak PSP

14:00 – 14:15 – popodnevni turnus

U blagovaonici te u predškolskom programu kod svakog obroka pri hranjenju sudjeluju medicinska sestra, njegovateljica, odgajateljice i učitelji te pomoćnici u nastavi prema potrebi.

Viša medicinska sestra:

Martina Ječmenjak

« Ožujak 2017 »

CMS za škole logo
Centar za odgoj,obrazovanje i rehabilitaciju Križevci / Matije Gupca 36, HR-48260 Križevci / www.centar-odgoj-obrazovanjeirehabilitacija-kc.skole.hr / ured@centar-odgoj-obrazovanjeirehabilitacija-kc.skole.hr