Centar za odgoj,obrazovanje i rehabilitaciju Križevci

Promocija - zvanje mentor

Cilj rada stručnog suradnika logopeda je poticanje razvoja glasovno - govorno - jezične komunikacije kako bi dijete s posebnim potrebama moglo razmijeniti informacije sa svojom okolinom, izraziti svoje želje, potrebe i osjećaje.

Kroz rehabilitacijske postupke s učenicima i polaznicima predškolskog odgoja radim na ublažavanju ili otklanjanju postojećih teškoća u razvoju govora. Vježbamo slušati, razumijeti priče, želimo naučiti nove riječi i upotrijebiti ih baš tamo gdje treba. Vježbamo izgovarati riječi i rečenice što pravilnije, da nas svi razumiju. Bojamo, crtamo, volimo se snimati na kazetofon i ponekad se čudimo: to sam stvarno ja?

Rehabilitacijski postupci odvijaju se u suvremeno opremljenom kabinetu, imamo Behringer aparat i računalo.

Dobili smo vrlo vrijednu donaciju Udruge mladih Point. Nabavljeni su komunikatori, uređaji koji će značajno unaprijediti rad učitelja defektologa, logopeda i odgojitelja s našom djecom. Namjenjeni su djeci koja verbalno ne komuniciraju ili govore vrlo malo. Korištenje komunikatora ne znači da će spriječiti izražavanje verbalnim govorom kod djece kod koje će se on ipak razviti.

Sa svojim suradnicama, učiteljicama Mirjanom i Helenom, u okviru projekta Moja slikovnica, izrađujemo taktilne slikovnice. Uz dvije ranije izrađene, Proljeće i Ljeto, na ŽSV-u za učitelje i str. suradnike edukacijsko-rehabilitacijskog profila izradili smo taktilnu slikovnicu Luka u voćnjaku.

Nevenka Mihalković-Parazajda, prof. logoped

stručni suradnik mentor

« Ožujak 2017 »

CMS za škole logo