Nastava produženog stručnog postupka u Centru za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju Križevci omogućuje razvijanja vještina socijalne kompetencije i sociopedagoški je oblik prevencije nepoželjnog ponašanja.

Produženi stručni postupak provodi se u prostorijama našeg Centra, a nosioci programa su stručna suradnica psiholog, stručna suradnica edukacijsko rehabilitacijskog profila i učiteljica edukacijsko rehabilitacijskog profila. U nastavu produženog stručnog postupka uključeno je 6 učenika od prvog do osmog razreda i učenici odgojno obrazovnih skupina.

Osnovna područja u radu s djecom su:

• spoznajno društvena kompetencija;
  • praktično osobna kompetencija;
  • interesno kreativna kompetencija;
  • emocionalna socijalna kompetencija;

Ciljevi u nastavi produženog stručnog postupka:

• razvijanje samostalnosti i odgovornosti;
  • jačanje socijalnih vještina;
  • poticanje suradnje i zajedništva;
  • postizanje boljih obrazovnih postignuća;
  • pozitivna afirmacija učenika i razvijanje pozitivne slike o sebi;
  • konstruktivno osmišljavanje slobodnog vremena;
  • održavanje osobne higijene;
  • učenje suradničkih modela rješavanja sukoba;
  • praćenje razine rizičnosti i pravovremeno.

Ciljevi u nastavi se ostvaruju individualnim pristupom i primjenom različitih sadržaja.

Stručni rad uključuje i suradnju s roditeljima djece u smislu savjetovanja i usmjeravanja.

Nastava produženog stručnog postupka ima motivirajući i relaksirajući karakter kako bi djeca  što lakše i bolje učila o svijetu koji ih okružuje.

« Ožujak 2024 »