Nastava produženog stručnog postupka u Centru za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju Križevci omogućuje razvijanja vještina socijalne kompetencije i sociopedagoški je oblik prevencije nepoželjnog ponašanja.

Produženi stručni postupak provodi se u prostorijama našeg Centra, a nosioci programa su stručna suradnica psiholog, stručna suradnica edukacijsko rehabilitacijskog profila i učiteljica edukacijsko rehabilitacijskog profila. U nastavu produženog stručnog postupka uključeno je 6 učenika od prvog do osmog razreda i učenici odgojno obrazovnih skupina.

Osnovna područja u radu s djecom su:

Ciljevi u nastavi produženog stručnog postupka:

Ciljevi u nastavi se ostvaruju individualnim pristupom i primjenom različitih sadržaja.

Stručni rad uključuje i suradnju s roditeljima djece u smislu savjetovanja i usmjeravanja.

Nastava produženog stručnog postupka ima motivirajući i relaksirajući karakter kako bi djeca  što lakše i bolje učila o svijetu koji ih okružuje.