Logopedinja naše škole je

e-mail: natasa.mustic@skole.hr

RADNO VRIJEME

Otvoreni sat za roditelje PET 13:15-14 h

Cilj rada stručnog suradnika logopeda je poticanje razvoja glasovno - govorno - jezične komunikacije kako bi dijete s posebnim potrebama moglo razmijeniti informacije sa svojom okolinom, izraziti svoje želje, potrebe i osjećaje.

Kroz rehabilitacijske postupke s učenicima i polaznicima predškolskog odgoja logopedica radi na ublažavanju ili otklanjanju postojećih teškoća u razvoju govora. Vježba se slušati, čitaju se priče, želi se naučiti nove riječi i upotrijebiti ih baš tamo gdje treba. Vježba se izgovaranje riječi i rečenica što pravilnije, da nas svi razumiju. Rehabilitacijski postupci odvijaju se u suvremeno opremljenom logopedskom kabinetu (tablet, računalo, eye tracker, asistivna tehnologija).

Uz redoviti program rada provode se i radionice za roditelje u sklopu UNICEF-a, Rastimo zajedno Plus, za roditelje djece s teškoćama. Radionice se provode u ciklusu od 11 radionica u trajanju po dva sata u suradnji sa stručnom suradnicom psihologinjom.

Naša logopedica predsjednica je školskog povjerenstva za utvrđivanje psihofizičkog statusa djeteta i članica Gradskog povjerenstva za utvrđivanje psihofizičkog statusa djeteta.

Stalno se stručno usavršava na području asisitivne tehnologije i potpomognute komunikacije (Ljetna škola asisitivne tehnologije, ATAAC Konferencija), prati novije spoznaje struke ( Kongres logopeda) te pohađa stručna usavršavanja u ustanovi i izvan nje (Županijska stručna vijeća, edukacije).

« Siječanj 2020 »