Učenička zadruga Križevčanci  1. je lipnja sudjelovala na prvoj Smotri učeničkih zadruga Koprivničko-križevačke županije u Rasinji koja je okupila ukupno 7 učeničkih zadruga:  od toga 6 iz osnovnih škola i 1 iz posebnih odgojno-obrazovnih ustanova.  Svečanost otvorenja Smotre započela je prigodnim kulturno-umjetničkim programom koji su izveli učenici Osnovne škole Andrije Palmovića iz Rasinje.

Skup su pozdravili ravnatelj osnovne škole u Rasinji – gospodin Krunoslav Belaj, tajnica državnog povjerenstva i savjetnica u Agenciji za odgoj i obrazovanje, gospođa Vesna Marović i pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, znanost i sport Koprivničko-križevačke županije, gospodin Mladen Antolić.

Prosudbeno povjerenstvo je ocjenjivalo izložbeni prostor, dokumentaciju i postupak praktičnog rada zadrugara iz Rasinje, Koprivnice, Virja, Ferdinandovca, Kloštra Podravskog,  Sv. Ivana Žabno , OŠ „V.Nazor“ ,COOR  iz Križevaca.   Dvije Učeničke zadruge iz Varaždinske županije  na smotri su gostovale samo izložbom svojih radova.

Učenička zadruga Križevčanci okuplja  47 djece koja su polaznici Centra za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju Križevci. U Rasinji  su  rad zadrugara Križevčanaca: ukrašavanje uporabnih i ukrasnih predmeta salvet tehnikom, predstavili učenici Matea Vrbanec,  Ana Pertinač,   Nikola Vučković i Antonio Žganec sa voditeljicama Mihaelom Brkić, Mirtom Romštajn i ravnateljicom Centra Marijom Prodan.

U kategoriji učeničkih zadruga osnovnih škola najvećim brojem bodova ocijenjena je Učenička zadruga Kupina, koja djeluje u Osnovnoj školi „Andrija Palmović“ u Rasinji, a nakon nje Učenička zadruga Sv. Marko Križevčanin iz Osnovne škole „Vladimir Nazor“ Križevci.

Prosudbeno povjerenstvo za vrednovanje postignuća u odjelima s posebnim programima na Županijskoj smotri ocijenilo je rad Učeničke zadruge Križevčanci sa ukupno 41 bodom. Time su Križevčanci zadovoljili kriterije i za sudjelovanje na državnoj smotri.