Nakon održane sjednice Učiteljskog vijeća 6. srpnja 2011. godine na kojoj je predložen privremeni zadružni odbor i voditelj te predsjednik zadruge, prijedlog osnutka zadruge Križevčanci  je upućen Školskom odboru Centra za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju Križevci.

Školski odbor je potvrdio odluku Učiteljskog vijeća 15. rujna 2011. Odluka je dostavljena Hrvatskoj udruzi učeničkog zadrugarstva, Ministarstvu znanosti, obrazovanja i športa, Upravnom odjelu za društvene djelatnosti Grada Križevaca i Uredu državne uprave u županiji – službi za društvene djelatnosti.

Prema čl. 1. Pravila Učenička zadruga Križevčanci je dragovoljna interesna učenička organizacija, koja pridonosi postizanju odgojno-obrazovnih i društveno-gospodarskih ciljeva škole jer kao oblik izvannastavne aktivnosti učenicima/ama omogućuje stjecanje radno-tehničkoga, ekološkoga, gospodarskoga, društvenog i etnoodgoja i obrazovanja te razvoj sposobnosti i korisno provođenje slobodnog vremena.

Rad u zadruzi je organiziran u četiri sekcije:

- KREATIVNA RADIONICA, voditeljica Mirjana Vrdoljak
- KREATIVNA RADIONICA (slikanje), voditeljica Ana Tomašić
- KERAMIČKA GRUPA, voditeljica Mihaela Brkić
- KREATIVNA RADIONICA (modeliranje), voditeljica Dunja Radaković

23. veljače 2012. godine održan je prvi sastanak Zadružnog odbora koji je predložio sve dokumente vezane uz našu zadrugu.

8. ožujka 2012. godine je održana osnivačka skupština Zadruge kojoj su prisustvovali učenici, roditelj i građani. Na skupštini su svi dokumenti važni za rad zadruge prihvaćeni.

3. svibnja 2012. godine je Školski odbor Centra za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju  također potvrdio sve dokumente, a tako i postojanje i status zadruge Križevčanci.

« Lipanj 2017 »